Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22 Rzeszów: 0048 17 784 48 01

miasto amsterdam w pełnej krasie

Amsterdam to  godne polecenia miejsce do odwiedzenia. Miasto to słynie z wielu kanałów, rowerzystów i mostów. Jest to też jedno z najbardziej multikulturowych miast na świecie. Jeśli mamy wolny weekend i pragniemy wybrać się gdzieś w nieznane, to z pewnością warto rozważyć podróż do stolicy Holandii. Co ciekawego tam na nas czeka? Poznajmy atrakcje Amsterdamu.

Raj dla miłośników sztuki

W Amsterdamie nie brakuje muzeów, a najsłynniejszym jest Rijksmuseum, przy którym znajduje się chętnie fotografowany przez turystów napis I Amsterdam. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić także Muzeum van Gogha i Dom Rembrandta. Ciekawym miejscem jest także Dom Anny Frank. To oczywiście nie koniec. Do dyspozycji mamy również Muzeum Erotyczne, Muzeum Figur Woskowych czy nawet Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Pałac Królewski i Plac Dam

Jest to serce miasta, gdzie w centrum znajduje się National Monument. Można tu ujrzeć figurę Atlasa dźwigającego glob. W Nowym Kościele miały miejsca koronacje królów Holenderskich.

Okręt De Amsterdam

W Amsterdamie można zobaczyć wierną replikę statku, który należał niegdyś do Kompanii Wschodnioindyjskiej. Zazwyczaj znajduje się on przed Muzeum Morskim, gdzie z kolei można zapoznać się z historią holenderskiej żeglugi.

Kanały Amsterdamu

Amsterdam to z pewnością miasto, w którym nie brakuje kanałów. Miejsce to nazywane jest przez wielu Wenecją Północy. To właśnie owe kanały budują klimat miasta, wokół których toczy się codzienne życie. Wieczorami przepływa nimi wiele łódek, które są wypełnione młodymi ludźmi.

Vondelpark i Begijnhof

Vondelpark jest nazywany zielonymi płucami Amsterdamu, gdzie można ze spokojem odpocząć czy też spędzić czas aktywnie, gdyż nie brakuje tutaj rowerzystów, biegaczy i osób jeżdżących na rolkach. W ogrodzie tym można odwiedzić także Holenderskie Muzeum Filmu. Begijnhof jest zaś bardzo spokojnym osiedlem, które znajduje się w najstarszej części Amsterdamu. Dawniej był to rodzaj świeckiego klasztoru, gdzie przebywały samotne kobiety z bogatych rodzin. Mieści się tutaj drewniana kaplica z witrażami, na których widnieją sceny z życia Beginek.