Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22 Rzeszów: 0048 17 784 48 01

Blog i informacje o Holandii

Marzysz o pracy w Holandii, ale nie wiesz, gdzie szukać pożytecznych informacji? Zapoznaj się z naszym blogiem! Blog o Holandii, który znajdziesz na stronie WorkToday, to zbiór ciekawych i przydatnych artykułów, które z pewnością przygotują Cię do upragnionego wyjazdu za granicę. I to nie tylko pod kątem profesjonalnym!

W WorkToday doskonale wiemy, że praca za granicą często połączona jest ze zwiedzaniem czy zgłębianiem kultury danego kraju, dlatego na naszym blogu znajdziesz również interesujące wpisy o atrakcjach Amsterdamu, języku niderlandzkim, czy różnicach w podejściu do pracy pomiędzy Polakami i Holendrami. Zapraszamy do lektury!


Zakwaterowanie w Holandii

Wyjazd do pracy za granicę, nawet jeśli korzystamy z usług sprawdzonej agencji lub mamy zapewnione zajęcie, to zawsze ogromny stres. Poza zmianą środowiska, poznawaniem nowych ludzi oraz koniecznością używania języka obcego, osoba wyjeżdżająca często musi również znaleźć sobie mieszkanie. Lokal o dobrych warunkach mieszkalnych to bardzo ważny element wyjazdu. Szukając mieszkania powinniśmy jednak zadbać nie […]

Więcej »

Praca bez doświadczenia w Holandii

Przeglądając oferty pracy można odnieść wrażenie, że jeżeli nie mamy statusu studenta i przynajmniej dziesięcioletniego doświadczenia, nie mamy szans na zatrudnienie za godziwe wynagrodzenie. Ale nie u nas! W WorkToday pomożemy Ci znaleźć pracę, dzięki której nie tylko zarobisz przyzwoite pieniądze, ale również zdobędziesz nowe kwalifikacje!

Więcej »

Stawki wiekowe w Holandii – Wiekówka

Jak w każdym cywilizowanym kraju, tak również w Holandii obowiązuje minimalna stawka wynagrodzenia dla pracownika. Dla osób decydujących się na wyjazd do Niderlandów jest to o tyle korzystne, że również w przypadku pracowników sezonowych, stawka godzinowa nie może być niższa, niż ta wypłacana Holendrom czy osobom na stałe przebywającym w Niderlandach.

Więcej »

Praca dla par w Holandii – Informacje

Myślisz o wyjeździe za granicę, ale wahasz się, bo nie chcesz zostawić bliskiej osoby? A może chcecie wyjechać razem, żeby szybciej zarobić na nowy start w życie? Jeżeli tylko Twoja sympatia również jest gotowa na rozpoczęcie przygody w Niderlandach – nie ma problemu! Wystarczy śledzić oferty pracy na WorkToday.

Więcej »

Najpopularniejsze prace w Holandii na wakacje

Sezon wakacyjny to doskonały moment na… Pracę! Bardzo dużo osób, jak na przykład uczniowie lub studenci, ma wtedy więcej czasu, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na znalezienie zajęcia zarobkowego na pełny etat i dorobienie do stypendium lub  kieszonkowego. Zamiast jednak szukać pracy w kraju, lepiej rozważyć wyjazd za granicę.

Więcej »

Jak rozliczyć PIT za pracę w Holandii 2018?

Praca w Holandii ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad, niestety po skończonym wyjeździe nadchodzi moment rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Złożenie deklaracji podatkowej, nawet jeśli pracujemy jedynie w Polsce, nie należy do najprostszych zajęć, a co dopiero, kiedy część naszych przychodów pochodzi z zagranicy!

Więcej »


Polacy w Holandii

Praca w Holandii to dla wielu Polaków szansa na wyjście z bezrobocia, zarobek kilka razy wyższy niż w kraju oraz poprawę warunków życiowych. Na zatrudnienie w Holandii mogą liczyć nie tylko specjaliści lub osoby biegle posługujące się językiem niderlandzkim, ale także osoby niewykwalifikowane. Najwięcej pracy czeka Polaków w sektorze ogrodniczym, ale nie tylko. Pracowitość w […]

Więcej »

5 atrakcji Amsterdamu

Amsterdam to  godne polecenia miejsce do odwiedzenia. Miasto to słynie z wielu kanałów, rowerzystów i mostów. Jest to też jedno z najbardziej multikulturowych miast na świecie. Jeśli mamy wolny weekend i pragniemy wybrać się gdzieś w nieznane, to z pewnością warto rozważyć podróż do stolicy Holandii. Co ciekawego tam na nas czeka? Poznajmy atrakcje Amsterdamu. […]

Więcej »

Podejście do pracy Holendrów a Polaków

Wizerunek typowego pracownika z Polski w oczach holenderskiego przedsiębiorcy jest zazwyczaj neutralny lub pozytywny. Polacy i Holendrzy są do siebie tak naprawdę bardzo podobni, zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę takie cechy jak np.: życzliwość, aktywność i zdyscyplinowanie. Obie nacje uznawane są za bardzo pracowite, ale jak wykazują najnowsze badania, to jednak polscy pracownicy wykazują większe […]

Więcej »