Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22

Kraj rowerów, wiatraków i tulipanów. Jeden z kluczowych kierunków europejskich dla emigrantów zarobkowych. Holandia, bo o niej mowa, od lat zajmuje miejsce w czołówce najpopularniejszych w krajów, do których Polacy chętni wyjeżdżają w pogoni za dobrze płatną pracą. Szacuje się, że jest nas tam już ponad 200 tysięcy!

Praca w Holandii to dla wielu Polaków szansa na zarobek nawet kilkukrotnie wyższy niż w Polsce, a dzięki temu również na znaczną poprawę warunków życiowych. Co ważne, na atrakcyjne oferty pracy w Holandii liczyć mogą nie tylko specjaliści czy osoby z biegłą znajomością języka, ale również osoby młode bądź bez kwalifikacji.

Rynek pracy w Holandii jest różnorodny

Holenderski rynek pracy jest niezwykle zróżnicowany, co stanowi dodatkową pokusę dla osób, które planują podjąć tymczasową lub stałą pracę za granicą. Szczególnie dużo ofert znaleźć można w branżach takich jak ogrodnictwo, rolnictwo, logistyka, przemysł czy przetwórstwo spożywcze. Niektóre oferty pracy w Holandii mają charakter sezonowy, inne – całoroczny.

Co ważne z perspektywy osób poszukujących pracy w Holandii, w większości przypadków, do jej podjęcia nie jest konieczne posiadanie określonych umiejętności. Przede wszystkim nie ma wymogu znajomości języka niderlandzkiego. Większość Holendrów doskonale zna język angielski. Jego opanowanie na poziomie komunikatywnym wystarczy do podjęcia interesującego zatrudnienia.

Holenderska ulica

Oferty pracy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn

Różnorodny rynek pracy w Holandii otwiera drzwi emigrantom zarobkowym z uwagi na możliwość wykonywania rozmaitych prac. Szeroki zakres branż, w których można znaleźć zatrudnienie, to spore udogodnienie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Na rynku pracy bez problemu znajdziemy więc oferty dostosowane do naszych indywidualnych możliwości.

Wśród kobiet, największą popularnością cieszą się oczywiście prace związane z rolnictwem, kwiatami czy branżą spożywczą. Panowie najczęściej podejmują się prac w magazynach czy przemyśle. Polacy, cieszący reputacją się solidnych pracowników, mogą więc znaleźć atrakcyjne zatrudnienie, także podczas wyjazdów całymi rodzinami.

Zazwyczaj jest to praca fizyczna

Holenderski rynek pracy ukierunkowany jest przede wszystkim na różnego rodzaju posady o charakterze fizycznym. Zbieranie owoców, warzyw bądź kwiatów, załadunek i rozładunek w magazynach czy praca przy taśmie produkcyjnej, to najczęściej spotykane oferty w agencjach pracy, takich jak choćby Work Today.

Decydując się na podjęcie pracy w Holandii, warto więc mieć świadomość, że w większości przypadków jest to ciężka praca fizyczna. Schylanie się czy podnoszenie ciężarów przez kilka godzin dziennie przez większość tygodnia wymaga nie lada sprawności i wytrzymałości. Przy wyborze oferty należy wziąć pod uwagę swoją kondycję i motywację.

Rolnictwo i kwiaciarnie

Przyjrzyjmy się nieco bliżej zajęciom, jakie wykonywać mogą osoby szukające pracy w Holandii. Do najpopularniejszych zaliczane są oczywiście prace w rolnictwie – przy zbiorach owoców, w tym truskawek, jabłek i gruszek oraz warzyw, w tym szparagów, kapusty czy brokułów. Praca w sadzie to doskonałe zajęcia zwłaszcza dla młodych, sprawnych osób, które chcą dorobić przez wakacje do studiów.

Alternatywą dla pracy w sadzie, jest znalezienie zatrudnienia w kwiaciarni. Holandia słynie na całym świecie z upraw wielokolorowych tulipanów, które stały się jednym z symboli kraju. Osoby szukające pracy w Holandii, mogą zajmować się zbieraniem cebulek kwiatowych czy pielęgnacją także innych roślin, takich jak choćby róże, hortensje lub orchidee.

tulipany w Holandii

 

Magazyny i fabryki

Rolnictwo i kwiaty to zaledwie część z wielu ofert, na jakie trafić mogą osoby planujące podjęcie pracy w Holandii. Od lat utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników magazynów i fabryk. Ich zajęcie to przede wszystkim załadunek i rozładunek różnego rodzaju towarów, w tym produktów żywnościowych.

W agencji Work Today publikujemy również oferty dedykowane pracownikom logistyki, odpowiedzialnym między innymi za zbieranie zamówień. Zatrudnieni w fabrykach pracownicy, pracują przy z kolei taśmach produkcyjnych dla różnych branż. W tej branży przydadzą się nie tylko zdolności manualne, ale i umiejętność pracy pod presją czasy.

Agencja WorkToday

Planujesz wyjazd do pracy za granicą? Szukasz ofert pracy dla kobiet lub mężczyzn w rolnictwie, magazynach lub fabrykach? Już dziś sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii, które prezentujmy na stronie agencji Work Today. Doskonała znajomość holenderskiego rynku, pozwala nam oferować wyłącznie najciekawsze propozycje dobrze płatnego zatrudnienia w Niderlandach.


UWAGA!

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem rekruterów:

👉 Basia: +48 509-541-638;
👉 Ada: +48 503-980-926;
👉 Sabina: +48 500-260-015;
👉 Wiola: +48 509-124-809.

Można telefonować również na numer naszego biura w Opolu, które działa stacjonarnie. Telefon: 00 48 77 541 70 22.

Za utrudnienia przepraszamy!