Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22 Rzeszów: 0048 17 784 48 01

amsterdam

Jeśli planujesz wyjechać do pracy w Holandii, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług agencji pracy. W idealnym scenariuszu powinna pomóc Ci zdobyć pracę odpowiednią do Twoich kwalifikacji i wspierać Cię za granicą. Jak wybrać mądrze agencję zatrudnienia? O tym w dzisiejszym artykule!

Sprawdź osobowość prawną agencji

Agencja, z której usług korzystasz, powinna być wpisana do rejestru działalności gospodarczej oraz do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Przestrzegamy przed firmami „krzakami”, z którymi może być więcej problemów niż pożytku. Warto zajrzeć też na opinie o firmie w internecie. Dzięki temu unikniemy wielu kłopotów.

Transparentność

Do dobrych praktyk należy tworzenie przejrzystych ofert i umów. Powinieneś mieć pełną świadomość tego za co płacisz. Nie ma nic niewłaściwego w ponoszeniu kosztów transportu, badań lekarskich, wydania wizy czy tłumaczenia dokumentów. Ale jeśli agencja wymaga od Ciebie dodatkowych opłat i nie wyjaśnia dokładnie dlaczego, powinna zapalić Ci się ostrzegawcza lampka.

Umowa

Poza najbardziej interesującymi nas zapisami dotyczącymi stawki godzinowej, powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie jak swoje prawa, obowiązki, postanowienia dotyczące warunków pracy, ubezpieczenia i okresu zatrudnienia. Pamiętaj, że jako Polak masz prawo żądać umowy w swoim języku ojczystym. Dobra agencja zadba o te kwestie i nie będzie miała problemu z wyjaśnieniem każdego pojedynczego zapisu umowy.

Podejście do pracownika

O jakości agencji zatrudnienia decyduje poziom kompetencji zwykłych pracowników, rekruterów, którzy będą rozmawiać z Tobą w sprawie zatrudnienia. Jeśli nie okażą Ci szacunku lub nie zainteresują się Twoim doświadczeniem i wnikliwie nie przyjrzą się kompetencjom, może się okazać, że sami zbyt dobrze nie wiedzą, co czeka Cię „na miejscu”. I na odwrót: niemal zawsze kompetentny, wnikliwy konsultant to pracownik firmy, której warto zaufać.

W WorkToday dbamy o to, by wykonywać swoją pracę rzetelnie, ale to nie wszystko. Naszą misją jest pomagać rodakom w znalezieniu dobrej pracy, ponieważ zależy nam na ich rozwoju i dobrobycie. Zobacz aktualne oferty pracy i przyjdź do naszego biura. Z łatwością udowodnimy Ci, że jesteśmy agencją, której możesz zaufać.