Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22

ludzie w pracy kreatywnej, dyskutują

Wizerunek typowego pracownika z Polski w oczach holenderskiego przedsiębiorcy jest zazwyczaj neutralny lub pozytywny. Polacy i Holendrzy są do siebie tak naprawdę bardzo podobni, zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę takie cechy jak np.: życzliwość, aktywność i zdyscyplinowanie. Obie nacje uznawane są za bardzo pracowite, ale jak wykazują najnowsze badania, to jednak polscy pracownicy wykazują większe zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Praca Holendrów a Polaków

Najbardziej wyraźną różnicą pomiędzy holenderskimi a polskimi pracownikami jest oczywiście poziom wykształcenia. Przeciętny holenderski pracownik jest bardzo często postrzegany jako lepiej wykształcony od typowego Polaka. Nie jest to jednak do końca prawdą.

Jak Holendrzy widzą polskiego pracownika?

Zdecydowana większość Holendrów uważa naszych rodaków jako pełnoprawnych obywateli Unii Europejskiej, a nie jako grupę imigrantów zarobkowych. Według najnowszych badań, to właśnie Polacy i Niemcy byli zdecydowanie najczęściej wskazywani jako ci mogący swobodnie korzystać z prawa do podejmowania pracy na terenie Holandii. Warto wspomnieć również i o tym, że ponad połowa Holendrów uważa, że Polacy idealnie pasują do społeczeństwa holenderskiego.

Pracownicy tymczasowi

Holenderscy pracodawcy uważają bardzo często, że typowy polski migrant to pracownik tymczasowy, którego głównym celem jest szybkie zarobienie pieniędzy, a następnie powrót do kraju. Polacy są w stanie nie tylko podejmować się realizacji najcięższych prac, ale co najważniejsze, wykonują je bardzo sumiennie i rzetelnie. Większość holenderskich pracodawców jest usatysfakcjonowana pracą Polaków, jednak spora część z nich zdaje sobie sprawę z tego, że nie są to pracownicy na lata, dlatego też przy niektórych branżach większym zainteresowaniem cieszą się holenderscy pracownicy.

Pomoc społeczna

Według holenderskiej społeczności, Polacy nie są zainteresowani również życiem z zasiłku holenderskiego. Zdecydowana większość Holendrów nie podziela opinii, jakoby Polscy obywatele przyjeżdżali do Holandii nie po to aby ciężko pracować, ale po to żeby żyć z zasiłków. Takie statystyki pozwalają Holendrom i Polakom podejmować satysfakcjonującą obie strony współpracę.

Zobacz nasze oferty pracy w Holandii.


UWAGA!

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem rekruterów:

👉 Basia: +48 509-541-638;
👉 Ada: +48 503-980-926;
👉 Sabina: +48 500-260-015;
👉 Wiola: +48 509-124-809.

Można telefonować również na numer naszego biura w Opolu, które działa stacjonarnie. Telefon: 00 48 77 541 70 22.

Za utrudnienia przepraszamy!