Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22

Holenderski rynek pracy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie. Atrakcyjne zarobki, dobre prawo pracy, a także sprawnie działająca służba zdrowia, powodują, że coraz więcej Polaków wybiera ten pocięty kanałami kraj na miejsce stałej pracy. Według szacunków już ponad 250 tysięcy obywateli polskich jest zatrudnionych na stałe lub sezonowo przez holenderskie firmy. Ze względu na wysokie zróżnicowanie rynku, znajdzie się też praca dla osób bez doświadczenia, a także dla osób nie znających języka.

Wszystko zależy od branży, w której chcesz się zatrudnić

emigracja do Holandii

Pracę w Holandii może znaleźć praktycznie każdy. Zróżnicowany rynek pracy, a także ciągły rozwój gospodarczy kraju, powodują, że co chwila potrzebni są nowi pracownicy. Co zrozumiałe, praca z językiem niderlandzkim przoduje w ofertach zatrudnienia w biurach, korporacjach i instytucjach publicznych. To zupełnie naturalne, że mieszkańcy danego kraju oczekują, że będą obsługiwani w swoim ojczystym języku. Nie oznacza to jednak, że zamykają się na osoby z innych krajów, które chcą związać swoją karierę z holenderskim rynkiem pracy. W Holandii duży nacisk kładzie się na naukę języka dla cudzoziemców, aby szybko mogli rozwijać swoje kwalifikacje i budować swoją karierę właśnie w tym kraju. Do tego większość mieszkańców zna bardzo dobrze język angielski, dzięki czemu możliwe jest podjęcie pracy bez znajomości języka niderlandzkiego.

Oferty pracy bez znajomości języka

dziewczyna w pracy

Wystarczy spojrzeć na listę ofert pracy, aby zrozumieć jak wiele z nich nie jest powiązanych z biegłą znajomością języka holenderskiego. Większość ofert dotyczących zadań magazyniera, pracy w sortowniach, rolnictwie czy działach wysyłkowych firm nie wymaga znajomości języka. Do podjęcia zatrudnienia wystarczy komunikatywny angielski. Tylko nieliczne firmy podkreślają w ofertach pracy, że poszukują pracowników, którzy posiadają chociaż podstawową biegłość komunikacyjną w języku niderlandzkim. Jednak nie ma problemu, aby znaleźć i podjąć pracę bez znajomości języka.

Oferty pracy z językiem

chłopak dzwoni

Nauka języka niderlandzkiego jest czymś, co z pewnością zaowocuje podczas poszukiwania pracy w Holandii. W zależności od sprawności posługiwania się nim, otwierają się kolejne ścieżki kariery. Większość stanowisk kierowniczych na budowach, w logistyce czy placówkach usługowych, wymaga płynnej znajomości języka. Jednak pewne ścieżki kariery otwierają się już nawet po opanowaniu języka niderlandzkiego w stopniu komunikatywnym. O taką pracę będzie łatwiej specjalistom pracującym bezpośrednio z klientami, jak elektrykom czy dostawcom paczek. W takim zawodzie niezbędna jest umiejętność przekazania podstawowych informacji, a także użycia kilku form i zwrotów grzecznościowych. W przypadku niezrozumienia, z pomocą przychodzi tutaj język angielski. Warto pamiętać, że Holendrzy doceniają, gdy chce się z nimi rozmawiać w ich rodzimym języku, dlatego warto korzystać z ofert nauki języka. Wysiłek szybko zaprocentuje, gdyż język niderlandzki nie należy do grupy najtrudniejszych.

Czy wynagrodzenie zależy od znajomości języka?

WorkToday podatek ok

W Holandii obowiązuje ściśle przestrzegane prawo pracy, które jasno określa minimalne zarobki pracowników. Dlatego, nawet bez znajomości języka, nie można zarabiać poniżej określonego minimum. Warto pamiętać, że w Holandii rynek pracy w dużej mierze opiera się na kontraktach na czas określony. Jednak nawet one muszą spełniać wymagania przepisów prawa pracy. Wraz z nabywaniem doświadczenia i nauki języka, otwierają się kolejne możliwości i ścieżki kariery. Wraz z rozwojem zawodowym, rosną też zarobki. W większości przypadków są one określone z góry dla danej grupy pracowniczej, z niewielkimi wahaniami zależnymi od stażu. Holenderski rynek zawiera wiele ofert pracy dla osób bez doświadczenia czy bez znajomości języka. W większości firm i instytucji są jasno określone ścieżki rozwoju, a transparentny system wynagrodzeń motywuje do nauki języka i zdobywania wyższych kwalifikacji.


UWAGA!

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem rekruterów:

👉 Basia: +48 509-541-638;
👉 Ada: +48 503-980-926;
👉 Sabina: +48 500-260-015;
👉 Wiola: +48 509-124-809.

Można telefonować również na numer naszego biura w Opolu, które działa stacjonarnie. Telefon: 00 48 77 541 70 22.

Za utrudnienia przepraszamy!