Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22

Wyjazd za granicę do pracy, zarówno tej sezonowej, jak i na stałe, wiążę się z ogromnym stresem. Poza zmianą środowiska, poznaniem nowych ludzi czy koniecznością posługiwania się językiem obcym, sporym wyzwaniem dla podejmujących pracę w Holandii, jest też szybkie znalezienie taniego zakwaterowania.

Zakwaterowanie to kwestia, która spędza sen z powiek wielu osobom wyjeżdżającym do pracy w Holandii. Szukać ofert zatrudnienia, które obejmują zakwaterowanie? A może lepiej zdecydować się na samodzielny wynajem mieszkania? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej!

Dlaczego Holandia?

By znaleźć odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, warto przyjrzeć się rynkowi pracy w Holandii. Od wielu lat, Niderlandy są jednym z najpopularniejszych kierunków wśród emigrantów zarobkowych z Polski. Tylko w ostatniej dekadzie, do prac w sektorze logistycznym, produkcyjnym i żywnościowym, wyjechało ponad 250 tysięcy Polaków.

Czynnikiem decydującym o wyjeździe do pracy w Holandii, jest dla wielu z nich atrakcyjne wynagrodzenie. Minimalna pensja dla osób, które ukończyły 22 lata, wynosi bowiem 1500 euro. Co ważne, dużą zaletą pracy w Holandii jest brak konieczności znajomości języka holenderskiego czy posiadania specjalnych kwalifikacji.

wiatrak w Holandii

Zalety pracy z zakwaterowaniem

Osoby decydujące się na podjęcie pracy w Holandii, mogą zdecydować się na wyjazd, w ramach którego zapewniane jest również zakwaterowanie. To bardzo wygodna opcja – zakwaterowanie gwarantowane jest w tym przypadku najczęściej za pośrednictwem agencji pracy bądź bezpośrednio przez samego pracodawcę.

W obu sytuacjach, koszty zakwaterowania potrącane są z wynagrodzenia pracownika. Do zalet pracy z zakwaterowaniem należą zwłaszcza możliwość rozpoczęcia pracy zaraz po przyjeździe (samodzielne szukanie wymaga czasu i wiąże się z kosztami), bliskość miejsca pracy (oszczędność na dojazdach) oraz dostęp do kwater przystosowanych do potrzeb pracowników.

Jakie są wady?

Praca z zakwaterowaniem nie jest jednak rozwiązaniem dla każdego. Na samodzielne szukanie mieszkania w Holandii najczęściej decydują się osoby, które przebywając za granicą dłużej, dobrze znają lokalny rynek wynajmu, a dzięki znajomości języka są w stanie negocjować korzystniejsze warunki najmu.

Szukanie mieszkania na własną rękę to rozwiązanie dla osób, którym zależy na określonych warunkach zakwaterowania. Te zapewniane przez agencję lub pracodawcę, różnią się standardem i ceną, ale może okazać się, że jeśli samodzielnie znajdziemy lokum, które w przyszłości będzie nastręczać problemów np. z właścicielem.

Agencja WorkToday

Decydując się na wyjazd do pracy w Holandii pamiętajmy, jak ważne dla komfortu pracy jest dla nas znalezienie zakwaterowania. Wyjeżdżając w ciemno, narażamy się na niepotrzebny stres. Trudniej będzie nam też wypocząć po długiej podróży. W agencji pracy Work Today prezentujemy szeroki wybór ofert z mieszkaniem na preferencyjnych warunkach cenowych.


UWAGA!

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem rekruterów:

👉 Basia: +48 509-541-638;
👉 Ada: +48 503-980-926;
👉 Sabina: +48 500-260-015;
👉 Wiola: +48 509-124-809.

Można telefonować również na numer naszego biura w Opolu, które działa stacjonarnie. Telefon: 00 48 77 541 70 22.

Za utrudnienia przepraszamy!