Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22 Rzeszów: 0048 17 784 48 01

Wyjazd do pracy za granicę, nawet jeśli korzystamy z usług sprawdzonej agencji lub mamy zapewnione zajęcie, to zawsze ogromny stres. Poza zmianą środowiska, poznawaniem nowych ludzi oraz koniecznością używania języka obcego, osoba wyjeżdżająca często musi również znaleźć sobie mieszkanie.

Lokal o dobrych warunkach mieszkalnych to bardzo ważny element wyjazdu. Szukając mieszkania powinniśmy jednak zadbać nie tylko o to, żeby było ono dobrze wyposażone, ale również znaleźć kwaterę znajdującą się blisko miejsca pracy, tak żeby nie marnować czasu na długotrwałe dojazdy.

Praca w Holandii z zakwaterowaniem

Praca z zakwaterowaniem

Dobre agencje pracy najczęściej oferują swoim klientom możliwość skorzystania z zakwaterowania. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy samodzielnie szukać lokalu, co zawsze jest sporym wyzwaniem nawet w Polsce, nie wspominając obcym kraju.

Poza tym możemy mieć pewność, że lokale będą się znajdowały w niewielkiej odległości od miejsca pracy oraz będą odpowiednio wyposażone. Oprócz tego korzystając z mieszkań oferowanych przez agencję, najczęściej mamy możliwość wynajmu kwatery na preferencyjnych warunkach cenowych. O czym warto pamiętać, zwłaszcza, że ceny najmu w Holandii potrafią być bardzo wysokie.

Jak szukać i wynająć mieszkanie?

Załóżmy jednak, że decydujemy się na samodzielny wynajem oraz poszukiwanie mieszkania. Jak zacząć? Mieszkania w Holandii można szukać oczywiście na stronach internetowych, zarówno holenderskich, jak i polskich. Ceny samodzielnych pokoi zaczynają się od 500 EUR. Za wynajem niewielkiej kawalerki zapłacimy około 700 EUR.

Oczywiście czynsz to nie wszystko. Wynajmując mieszkanie, musimy zapłacić kaucję, najczęściej w wysokości jednego czynszu. I tutaj pojawiają się problemy. Umowa najmu w Holandii opiewa najczęściej na rok. Jeżeli wyprowadzimy się wcześniej, tracimy kaucję. Dlatego osoby wyjeżdżające do pracy sezonowej mogą mieć problemy ze znalezieniem mieszkania lub pokoju na dwa – trzy miesiące.

Wyjeżdżając całkowicie w ciemno i dopiero mając w planach znalezienie pracy oraz mieszkania, warto zapewnić sobie lokal na okres poszukiwań. Jeżeli mamy znajomych w Holandii chętnych nas przenocować przez tydzień lub dwa, problem rozwiązuje się sam. Jeżeli jednak jesteśmy zdani na siebie, lepiej zdecydować się na skorzystanie z usług hostelu lub, latem, pola namiotowego.

Warto przy tym pamiętać, że w Holandii spanie w samochodzie jest nielegalne i może skończyć się nawet mandatem, który, biorąc pod uwagę ceny w Holandii, prawdopodobnie nie będzie należał do najniższych. Jednak najlepszym rozwiązaniem wciąż pozostaje wybór agencji, która w ofercie gwarantuje również zakwaterowanie, jak na przykład WorkToday.

Praca z Agencji WorkToday – 90% ofert z zakwaterowaniem

Jedną z zalet współpracy z naszą agencją jest to, że wyjeżdżając do pracy z WorkToday nie musisz obawiać się o dach nad głową! Pracownicy korzystający z naszych usług w przypadku 90% ofert mają zapewnione lokale mieszkalne, dzięki czemu mogą bez przeszkód wypocząć po długiej podróży oraz rozpocząć pracę bez martwienia się o zakwaterowanie.