Bukareszt: 0040 756 791 644 Opole: 0048 77 541 70 22

career-390757_1280

Wielu naszych pracowników, nawet tych, którzy świetnie wypadli na rozmowie o pracę, zmaga się z barierą językową podczas wyjazdu do Holandii. To absolutnie normalne dla każdego, kto nigdy wcześniej nie wymieniał swobodnie zdań w obcym języku. Dzisiaj podpowiemy jak przełamać się i przezwyciężyć trudności językowe.

Dobrze się przygotuj

Może to banalne, ale rozmów w języku obcym najbardziej obawiają się osoby, które długo nie miały kontaktu z językiem. Tymczasem odświeżenie sobie nawet podstawowych zwrotów pozwala znacznie wzmocnić swoją pewność siebie i utwierdzić się w przekonaniu, że damy sobie radę.

Pamiętaj, że celem jest komunikacja

Polacy są zazwyczaj świetnie przygotowani do mówienia w języku angielskim i/lub niemieckim. Jednak nasza niepewność dotycząca znajomości gramatyki skutecznie nas ogranicza. Musisz uświadomić sobie, że celem komunikacji jest komunikacja, a nie poprawność językowa. Nikt nie będzie się zastanawiał czy użyłeś właściwego czasu i prawidłowo stopniujesz przymiotniki, jeśli po prostu zrozumie o co Ci chodziło.  

Nie bój się popełniać błędów

To kolejna domena Polaków, związana zresztą z powyższym punktem, zamiast przekazać o co nam chodzi, nie mówimy nic w obawie o popełnienie błędów. Tymczasem dzieci właśnie dlatego tak skutecznie uczą się języków, ponieważ nie boją się mylić. Zanurzone w języku nieustannie próbują (na początku nieporadnie) mówić, mówić i mówić. Dlatego nie wstydź się popełniać gaf, źle wymawiać wyrazów, plątać gramatykę. Jeśli będziesz uparty nauczysz się mówić poprawnie szybciej niż przypuszczasz!

Otaczaj się językiem

Jeśli jesteś w obcym kraju, wykorzystaj tę okazję by otoczyć się językiem, którego chcesz się nauczyć. Przebywając w Holandii oglądaj holenderskie wiadomości (nawet jeśli nie rozumiesz), słuchaj holenderskiego radia i czytaj holenderskie gazety. Powinieneś zmienić język w telefonie na holenderski i a jeśli masz ze sobą laptopa, także język systemu operacyjnego. Mózg zmuszony do rozumienia, po kilku dniach dezorientacji, najzwyczajniej w świecie się zaadoptuje. Spróbuj sam!

Kiedy już uda nam się przezwyciężyć psychiczną barierę językową, nauka stanie się fascynującą przygodą. Pamiętaj, że bariera istnieje tylko w Twoim umyśle, a pozbycie się jej leży w Twoim interesie. Zawziętość prędzej czy później Ci się odpłaci. Powodzenia!


UWAGA!

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem rekruterów:

👉 Basia: +48 509-541-638;
👉 Ada: +48 503-980-926;
👉 Sabina: +48 500-260-015;
👉 Wiola: +48 509-124-809.

Można telefonować również na numer naszego biura w Opolu, które działa stacjonarnie. Telefon: 00 48 77 541 70 22.

Za utrudnienia przepraszamy!